كارتوني كارتوني .

كارتوني

درباره تام و جري


تام و جِري (به انگليسي: Tom and Jerry) كارتون تلويزيوني است كه توانست هفت بار برندهٔ جايزه اسكار آمريكايي شود. اين پويانمايي بين سال‌هاي ۱۹۴۰ تا ۱۹۵۸ در ۱۱۴ قسمت توسط مترو گلدوين ماير در هاليوود توليد شد و خالقِ آنها ويليام هانا و جوزف باربرا بودند كه آن را نويسندگي و كارگرداني مي‌كردند.

اين كارتون تلويزيوني درباره ماجراهاي موشي به نام جري (Jerry) و گربه‌اي به نام تام (Tom) است. به جز متروگلدوين ماير كمپاني هاي ديگري نيز ساخت تام و جري را ادامه دادند و به بازار عرضه كردند. پيش از اين، مجموعه انيميشنهاي سمفوني احمقانه توانسته بود هفت بار جايزه اسكار را از آن خود كند كه در سالهاي بعد تام و جري همين تعداد اسكار را تصاحب كرد. اين مجموعه از اهميت و محبوبيت ويژه‌اي برخوردار است و همچنان پس از گذشت دهها سال، از يادها پاك نشده است.

بيرون از ايالات متحده.

وقتي كارتون‌هاي تام و جري را براي پخش در تلويزيون زميني بريتانيا آماده مي‌كردند (در سال‌هاي ۱۹۶۷ تا ۲۰۰۰) آن را از نظر خشونت ويرايش نكردند و Mammy همچنان باقي بود. اين كارتون‌ها كه از شبكه بي‌بي‌سي پخش مي‌شدند داراي اسلات‌هاي معمولي بودند و روشي متفاوت را در بي‌بي‌سي در پيش گرفتند. هرگاه هنگام پخش برنامه‌ها مشكلي پيش مي‌آمد، براي پر كردن وقفه زماني پيش آمده، تام و جري پخش مي‌شد.

از آنجايي كه تام و جري ديالوگ زيادي نداشت به راحتي به زبان‌هاي مختلف ترجمه مي‌شد. پخش تام و جري از سال ۱۹۶۵ در ژاپن آغاز شد. يك نظرسنجي ملي در سال ۲۰۰۵ كه توسط تي‌وي آساهي از گروه‌هاي سني نوجوانان تا بالغ‌هاي ۶۰ ساله انجام شد به تام و جري رتبه ۸۵ام فهرست ۱۰۰ انيمه برتر تمام سال‌ها را داد.

بعد از خواندن اين مطلب به ديدن مطلب بلاگ درباره باب اسفنجي شلوار مكعبي بپردازيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۳:۳۸ توسط:محمد امين موضوع: نظرات (0)